Aizdevumi

2019. gadā Latvijā pieejamie kredīti apkopoti vienā vietā. Lai tas būtu arī izdevīgākais, ir svarīgi pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt, vai spēsi atmaksāt kredītu savlaicīgi. Ja plāno aizņemties, dari to atbildīgi.

  AKCIJA  Vecums Saņemt naudu** Maksimālā summa 1. reizē Maksimālais termiņš  
1. kredītlīnija ar 0% uz 60 dienām
18 – 75 10 minūtēs 4000
4 gadi Informācija>>
1. līdz 700 ar 0% uz 30 dienām 20 – 75 15 minūtes 425 30 dienas Informācija>>
1. līdz 5000 20 – 80 15 minūtes 5000 5 gadi Informācija>>
1. līdz 3000 eur 20 – 80 15 minūtes 3000 5 gadi Informācija>>
20-75 5 minūtes 500
24 mēneši
20-75 10 minūtes 500
elastīgs Informācija>>

20 – 70 15 minūtēs 5000
3 gadi Informācija>>
21-70 10 minūtes 500
elastīgs Informācija>>
20 – 70 15 minūtēs 1000
12 mēneši Informācija>>
20-75 10 minūtes 500
elastīgs Informācija>>
sk. informāciju 20 – 70 15 minūtes 5000 3 gadi Informācija>>

Izvērtējot kredītus, atceries, ka tie ir paredzēti tikai ārkārtas situācijām, kad jāveic steidzami pirkumi vai jāapmaksā steidzami rēķini. Šis finanšu pakalpojums nav paredzēts ikdienas lietošanai, jo padarot to par ikdienu ir jārēķinās, ka agri vai vēlu būsi spiests maksāt augstus procentus.

Kurš var saņemt kredītus?

Šobrīd kredīti ir pieejami daļai Latvijas iedzīvotāju. Galvenie kritēriji aizdevuma saņemšani ir (a) vecums (18 -80 gadi), (b) pozitīva kredītvēsture ( nav kavēti kredītmaksājumi, vārds nav iekļauts parādnieku reģistros), (c) savs bankas konts, kur saņemt aizdevumu, (e) aktīvs mobilais telefons un reizēm arī epasts. Klientiem, kuriem nav bankas konts aizdevums atsevišķos gadījumos (Credit24) var būt pieejams sev tuvākajā pasta nodaļā (pārskaitījums tiek veikts uz PNS numuru).

Vai ir vērts pieteikties aizdevumam internetā ?

Katram dzīvē var pienākt situācija, kad pietrūkst nauda līdz nākamajai algai. Credit365 uzskata, ka aizņemties, lai aizpildītu šo robu ir vērts tikai tad, ja ir 100% pārliecība, ka spēsi atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Ja pastāv varbūtība, ka to nevarēsi izdarīt, meklē citu risinājumi. Procentu maksājumi par kredīta līguma pagarināšanu nereti ir pat augstāki nekā komisijas maksa par atkārtota aizdevuma noformēšanu.

Kas notiks, ja nespēšu atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā ?

Naudas aizdevumi klientiem tiek piešķirti uz noteiktu termiņu. Credit 365 veiktais kredītu salīdzinājums paredz, ka kredīts tiek atlīdzināts līgumā noteiktajā termiņā. Detalizētu informāciju par kredīta atmaksas nosacījumiem, Tu vari uzzināt vēl pirms līguma apstiprināšanas (pēc pieteikšanās). Ir vērts veltīt pāris minūtes, lai kredītlīgumu izlasītu līdz beigām.

Klientiem, kas nespēj atmaksāt aizdevumu laikā lielākā daļa uzņēmumu (izņemot Credit24) piedāvā par attiecīgu samaksu pagarināt līgumu. Jārēķinās, ka šāda iespēja izmaksās sākot no 10% par aizdevuma atmaksas termiņa pagarināšanu uz 1 mēnesi, taču var tikt prasīts arī krietni vien vairāk.

Tie aizņēmēji, kas izvēlas ignorēt līgumsaistības parasti iekļūt lielākās problēmās nekā paši to  nojauš. Piemēram, soda nauda par kredīta termiņa kavēšanu parasti ir aptuveni 1% no neatmaksātās kredīta summas dienā. Ja kavējums pārsniedz 30 dienas, prasība par parāda piedziņu var tikt nodota parādu piedzinņas uzņēmumiem un/vai tiesai. Papildus tam jārēķinās, ka ilgstoši nemaksatāji tiek iekļauti parādnieku datu bāzēs (soda naudai sasniedzot 150  eiro un/vai maksājumi tiek ilgstoši kavēti). Praksē tas nozīmē, ka nākotnē būs ļoti problemātiski saņemt kredītu bankā mājokļa, auto iegādei un uzņēmuma dibināšanai. Vai ātro kredītu nemaksāšanas sekas ir gana nopietnas katram jāizvērtē pašam. Tu vari sevi pasargāt, ja pildīsi kredīta līguma nosacījumus.

Svarīgākais par ātrajiem kredītiem, kas jāatceras katram
  • Visizdevīgākie aizņemšanās nosacījumi katrā uzņēmumā parasti ir pieejami tikai vienu reizi. Piemēram, tā dēvētais “bezprocentu kredīts” ir pieejams tikai jaunajiem klientiem. Tas ļauj līgumā  noteiktajā termiņā atmaksāt tieši tik, cik paņemts.
  • Pirms kredītlīguma apstiprināšanas rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un obligāti izlasi visus nosacījumus. Ja ir kādas neskaidrības, jautā uzņēmuma speciālistiem.
  • Ja vajadzīgs atkārtots aizdevums, izvēloties citu aizdevēju varēsi ietaupīt. Populārāko un izdevīgāko ātro kredītu salīdzinājums Tev vienmēr pieejams credit365.lv bez maksas.
  • Absolūti lielākā daļa Latvijas mazo kredītu devēju ir apvienojušies Nebanku kredītdevēju asociācijā. Ja esi aizņēmies no vairākiem biedriem un rodas grūtības atmaksāt parādu savlaicīgi, ar asociācijas palīdzību vari vienoties par pakāpenisku aizdevuma atmaksu.
  • Tuvojoties svētkiem, pastāv samērā liela iespēja, ka aizdevēji piedāvās jaunas akcijas. Ja ir laiks gaidīt, nesteidzies. Par visām akcijām varēsi uzzināt credit365 sākumlapā.